Мустафа Джемільов

Home / Мустафа Джемільов

Джемілєв. Друге фотоМустафа Джемільов

 

Правозахисник, один з засновників і член ініціативної групи з захисту прав людини. Політв’язень в роки СРСР, провідник кримськотатарського національного руху, учасник дисидентського руху. Народний депутат України від фракції партії Блок Петра Порошенка, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.

Став лауреатом премії « Світло Справедливості» в 2011 році.

Мустафа Джемільов про нагороду «Світло Справедливості»:

«Вже сама назва нагороди «Світло справедливості» зобов’язує нас всіх йти світлою дорогою в ім’я справедливості та правди, яка гарантує права і свободи як української нації, так і кримськотатарському народу.

З великою честю 9 липня 2011 року, я прийняв таку високу нагороду від імені всього кримськотатарського народу і його національного руху, який я маю честь очолювати впродовж декількох десятиліть.

Вручення премії представнику кримськотатарського народу – це важлива подія, особливо в умовах складного внутрішнього і зовнішнього розвитку України, яка зобов’язує всіх нас активізувати наші дії, направлені на укріплення демократії в Україні і її вступу до єдиної сім’ї волелюбних народів європейської спільноти.

Окрему подяку дозвольте висловити мужній людині та патріоту України батькові пані Анастасії Шкільник – Михайлові Шкільнику, видатному юристові, громадському і політичному діячеві часів визвольного руху в Україні 1917-1920 років, який через все своє життя проніс любов до рідної землі і вболівав за її долю».