Надію Савченко відзначили премією «Світло Справедливості»

Home / Надію Савченко відзначили премією «Світло Справедливості»

Надія Савченко стала лауреатом нагороди «Світло Справедливості» премії «за моральне, духовне та етичне лідерство». Незважаючи на віру та сподівання організаторів побачити льотчицю на свободі та вручити нагороду їй особисто, замість політично ув’язненої Надії, статуетку та слова подяки приймала її сестра Віра.

Нагорода «Світло Справедливості» заснована канадійкою українського походження Анастасією Шкільник на честь її батька д-ра Михайла Шкільника – видатного юриста, громадського і політичного діяча часів визвольного руху в Україні 1917-1920 років.

У вступному слові на церемонії вручення нагороди проректор із призначення та місії УКУ Мирослав Маринович зазначив, що п. Анастасія була стривожена, що в Україні було те, що Головаха, київський соціолог, назвав «аморальною більшістю». «Суспільно боялося, не хотіло жити чесно. Щоб заохотити його повернутися до Божих законів, моральних принципів, п. Анастасія Шкільник  звернулася до УКУ з пропозицією бути співзасновником премії «Світло Справедливості». Нагорода мала відзначати особливих людей за їхню здатність запалити світло справедливості у темних щілинах людської душі та вказати шлях до більш людяного суспільства», – розповів про ідею заснування премії Мирослав Маринович.

Сьогодні лауреатами нагороди є ті особистості, які, перебуваючи в авангарді суспільно-політичного життя України, дають постійне свідчення скромності, безкорисливості й вірності моральним принципам, мужнього слідування своїм переконанням та жертовності в обстоюванні ідеалів демократичного суспільства.

Світло справедливості (13 of 23)Цього року премію вручав чоловік покійної засновниці премії «Світло Справедливості» Анастасії Шкільник –  доктор Джим Кінгем.

Світло Справедливості 2015 (25 of 27)За словами члена журі, проректора з місії та призначення УКУ Мирослава Мариновича, Надія Савченко стала кандидатурою, за яку одностайно проголосували усі члени Капітули.

«Нагородою «Світло Справедливості» Український католицький університет разом з іншими членами Капітули прагне вирізнити тих людей, які дуже чітко вміють відділити свій світ від світу зла. Вміють окреслити простір моралі, духовності від світу антидуховності. Надія Савченко  – це людина, яка знає, що за моральні принципи потрібно боротися і яка вміє йти на жертву за них. Це означає, що вона є прикладом для інших. Упродовж цього року, на наш погляд, була найбільш гідною цієї нагороди», – зазначив Мирослав Маринович.

Світло Справедливості 2015 (12 of 27)

Сестра Віра прочитала лист від Надії Савченко, у якому полонена льотчиця звернулася до спільноти Українського католицького університету:

“…Мені, якось, ніяково за це, бо здається, що я нічого, ще, не зробила, щоб заслужити таку довіру українського народу. Я побоююся, що мені може забракнути мудрості, розуму і сил щоб виправдати таку високу довіру і такі великі сподівання, і надії, покладені на мене моїм народом.

Я щиро вдячна Анастасії Шкільник за заснування такої нагороди, яка відмічає людей, які є прикладом для інших. Вдячна комітету премії «Світло Справедливості» за те, що визнали такою людиною мене. Напевно, якщо люди так вирішили, то я не маю права сором’язливо віднікуватися і можу тільки від щирого серця подякувати Вам і пообіцяти, що прикладу всіх зусиль і зроблю все можливе щоб не зрадити Вашу довіру і бути вартою такої високої нагороди та стоячи гідно поруч з тими видатними людьми, які її вже отримали!..” Читати лист

Під час заходу відбулася також презентація документального фільму про Надію Савченко.

До цього лауреатами нагороди «Світло Справедливості» були Євген Сверстюк, Мустафа Джемілєв та Людмила Заливна.

Окрім Надії Савченко, стипендію «Світло Справедливості» отримав студент другого року навчання магістерської програми з медіакомунікації УКУ Ігор Фещенко. Щороку лауреатами стипендії стають студенти з громадською позицією, які є послідовними в поширенні високих моральних та духовних принципів.

Світло Справедливості 2015 (16 of 27)

Церемонія вручення нагороди “Світло справедливості” відбулася 22 квітня 2015 року в Дипломатичній Академії України за підтримки Українського католицького університету.

Світло справедливості (15 of 23)

Переглянути фотогалерею заходу.

12.09.02_Premia Svitlo spravedluvosti_PaD (83)Світло Справедливості-2++