Ольга Мартиненко

Home / Ольга Мартиненко

Світло Справедливості 2020047 Експертка Департаменту охорони здоров’я Луганської  облдержадміністрації за напрямком «Інфекційні хвороби», завідувачки інфекційним відділенням Рубіжанської міської лікарні з 2003 року. У березні 2020 Рубіжанська міська лікарня стала шпитальною базою для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 в Луганській області. Ще до виявлення першого хворого на COVID в Україні, у січні 2020 Ольга Мартиненко почала підготовку спеціалістів інфекційної служби Луганської області та персоналу свого відділення до пандемії. Проводить активну просвітницьку діяльність серед населення міста та області. Перші два місяці її відділення було єдиним, яке приймало хворих на COVID-19 зі всієї Луганської області. Попри всі труднощі й виснажливу роботу, ніхто з персоналу інфекційного відділення не звільнився.

За моральне, духовне та етичне лідерство Ольгу Мартиненко визнано лауреаткою нагороди «Світло Справедливості»  у  медичній сфері у 2020 році.

Ольга Мартиненко про нагороду:

«Для мене нагорода є великою повагою і вдячністю не тільки до власної праці, але й моїх колег. Цей рік був важкий, він відібрав наш спокій, сон, відпочинок і думку про нього. На жаль, він забрав у нас колег, натомість навчив цінувати життя, змусив звернути увагу на працю медиків і поважати її.

У непростий час багато небайдужих людей простягли нам руку допомоги — без них ми б не вистояли. Це були благодійники, міжнародні організації, депутати й прості люди, які купували нам захисні костюми. Саме через те ми почали їх називати янголами охоронцями, що добре прижилася. Я радію, що таких янголів стає все більше і вони є тепер ще й у Львові, бо ви також підтримуєте і даєте певність, що ми не одні в цій боротьбі»